MervareEuroopa
Varese sadam — Saaremaa ja Muhu

Varese sadam

Saaremaa ja Muhu · Läänemeri

Saabun

Lühidalt

  • 2 mLubatud süvislootsiraamat
  • 47 mSuurim pikkusregister
  • 5 mSuurim laiusregister
  • 3,3 mKai sügavusregister
  • 1. märts - 1. detsemberNavigatsiooniperioodregister

Lubatud süvis on lootsiraamatus avaldatud piir sissesõiduks; kai sügavus on registri andmetel sügavaima kai sügavus — teised kaid võivad olla madalamad. Kumbki ei taga sobivat kaikohta.

  • 3 knkiirus ei tohi ületada 3 sõlmel
  • laeva ümberpaigutamine on lubatud üksnes sadamakapteni teenistuse loal

Teenused

  • ElekterTeadmata
  • JoogivesiTeadmata
  • WCTeadmata
  • Wi-FiTeadmata
  • SlippTeadmata
  • ParklaTeadmata

Hinnad ja koha saamine

Hinda pole avaldatud — küsi sadamast. Hind ja saadavus sinu kuupäevadel vajavad sadamaga kinnitamist. Küsi ka, millised teenused hind sisaldab.

Koha, hinna ja saabumise saad kokku leppida otse sadamaga.

Saabumine

Saare maakond, Saaremaa vald, Pahapilli küla, Varese sadam Varese sadam, 93633

Sadamaplaan

Varese sadam sadamaala skeem
Sadamaala skeemSadama enda skeem sadamaregistris

Mitte kasutamiseks navigeerimisel. Vaata kõiki sadamaid kaardil.

Vaata Nutimeres (Transpordiamet, avaneb uues vahekaardis) — Transpordiamet

Ametlikud navigatsioonikaardid ja märgistus, informatiivsel eesmärgil — ei ole peamine navigatsiooniabivahend.

Lootsiraamat

Lootsiraamatul põhinev

Laevade üheaegsel sadamasse sisse- ja väljasõidul kehtib sadamast väljuva laeva eesõigus, v.a juhul kui tegu on hädaolukorraga. Kiiruspiirang: kiirus ei tohi ületada 3 sõlmel. Laevaliiklus: laeva ümberpaigutamine on lubatud üksnes sadamakapteni teenistuse loal.[2]

Kasuta koos ajakohase navigatsioonikaardi ja navigatsioonihoiatustega.

Varese sadam — sügavused ja sadama plaan (2021)
Varese sadam — sügavused ja sadama plaan (2021)Transpordiamet, kartograafia osakond[1]

Sügavused ja mõõtmepiirangud

Suurim lubatud süvis on 2,0 meetrit. Kaide juures on avaldatud sügavused kai 1 juures 3,3 meetrit, kai 2 juures 1,3 meetrit ja kai 3 juures 1,8 meetrit. Sügavused on antud EH2000 kõrgussüsteemis.[2]

Sügavused kai kaupa (3)
Sügavused kaide juuresEH2000
kai 13,3 m
kai 31,8 m
kai 21,3 m

Allikad

  1. Lootsiraamat Lootsiraamat 3.2 — Undva ninast Kõpu poolsaareniTranspordiamet · osa 3 · 3.2 · lk 28 · väljaanne 2026-07
  2. Lootsiraamat Lootsiraamat 3.2 — Undva ninast Kõpu poolsaareniTranspordiamet · osa Osa 3 · 3.2 · lk 27-28 · väljaanne 2026-07

Avaldatud 12. sept 2026 · redaktsioon 4

Ajalooline tuulestatistika

Valitsevad tuuled

Kui sageli puhus tuul igast suunast (kust tuul puhub), May–September 2021–2025.

Mudeli andmed, mitte mõõtmine sadamas

mai · N: 4.2 %mai · NNE: 4.1 %mai · NE: 4.1 %mai · ENE: 4.3 %mai · E: 4.1 %mai · ESE: 4.7 %mai · SE: 4.4 %mai · SSE: 7.0 %mai · S: 4.7 %mai · SSW: 8.3 %mai · SW: 9.5 %mai · WSW: 8.8 %mai · W: 8.1 %mai · WNW: 7.8 %mai · NW: 8.3 %mai · NNW: 7.1 %juuni · N: 3.4 %juuni · NNE: 2.2 %juuni · NE: 2.7 %juuni · ENE: 2.2 %juuni · E: 4.0 %juuni · ESE: 3.6 %juuni · SE: 4.2 %juuni · SSE: 6.0 %juuni · S: 6.3 %juuni · SSW: 6.5 %juuni · SW: 12 %juuni · WSW: 12 %juuni · W: 10 %juuni · WNW: 8.3 %juuni · NW: 9.5 %juuni · NNW: 5.9 %juuli · N: 3.1 %juuli · NNE: 2.2 %juuli · NE: 3.3 %juuli · ENE: 5.0 %juuli · E: 4.5 %juuli · ESE: 3.6 %juuli · SE: 4.6 %juuli · SSE: 4.3 %juuli · S: 4.2 %juuli · SSW: 6.9 %juuli · SW: 15 %juuli · WSW: 15 %juuli · W: 9.1 %juuli · WNW: 6.4 %juuli · NW: 5.8 %juuli · NNW: 6.0 %aug · N: 3.6 %aug · NNE: 2.0 %aug · NE: 3.1 %aug · ENE: 3.8 %aug · E: 3.0 %aug · ESE: 3.7 %aug · SE: 6.2 %aug · SSE: 6.9 %aug · S: 7.9 %aug · SSW: 9.5 %aug · SW: 11 %aug · WSW: 12 %aug · W: 8.8 %aug · WNW: 7.7 %aug · NW: 5.8 %aug · NNW: 5.1 %sept · N: 5.7 %sept · NNE: 3.5 %sept · NE: 2.1 %sept · ENE: 3.1 %sept · E: 4.5 %sept · ESE: 6.5 %sept · SE: 9.0 %sept · SSE: 8.3 %sept · S: 7.2 %sept · SSW: 7.3 %sept · SW: 9.9 %sept · WSW: 8.3 %sept · W: 7.2 %sept · WNW: 4.2 %sept · NW: 6.1 %sept · NNW: 6.8 %0.5 %tuulevaikusNNNENEENEEESESESSESSSWSWWSWWWNWNWNNW

Rõngad: mai (sees) → sept (väljas). Number serval: osakaal kogu hooajast.

Kõige sagedamini puhus tuul suunast SW (12 % hooaja tundidest).

  • alla 3 %
  • 3–6 %
  • 6–9 %
  • 9–13 %
  • 13–20 %
  • 20 % või rohkem

Piirkondlik mudel ei näita, kui varjuline on sadam ega seda, kuidas tuul muulide ümber liigub.

Andmed tabelina
Kui sageli puhus tuul igast suunast (kust tuul puhub), May–September 2021–2025.
Tuul suunastmaijuunijuuliaugseptHooaeg
N4.2 %3.4 %3.1 %3.6 %5.7 %4.0 %
NNE4.1 %2.2 %2.2 %2.0 %3.5 %2.8 %
NE4.1 %2.7 %3.3 %3.1 %2.1 %3.1 %
ENE4.3 %2.2 %5.0 %3.8 %3.1 %3.7 %
E4.1 %4.0 %4.5 %3.0 %4.5 %4.0 %
ESE4.7 %3.6 %3.6 %3.7 %6.5 %4.4 %
SE4.4 %4.2 %4.6 %6.2 %9.0 %5.7 %
SSE7.0 %6.0 %4.3 %6.9 %8.3 %6.5 %
S4.7 %6.3 %4.2 %7.9 %7.2 %6.0 %
SSW8.3 %6.5 %6.9 %9.5 %7.3 %7.7 %
SW9.5 %12 %15 %11 %9.9 %12 %
WSW8.8 %12 %15 %12 %8.3 %11 %
W8.1 %10 %9.1 %8.8 %7.2 %8.7 %
WNW7.8 %8.3 %6.4 %7.7 %4.2 %6.9 %
NW8.3 %9.5 %5.8 %5.8 %6.1 %7.1 %
NNW7.1 %5.9 %6.0 %5.1 %6.8 %6.2 %
tuulevaikus0.4 %0.6 %0.6 %0.3 %0.4 %0.5 %
%100 %100 %100 %100 %100 %100 %

Tuulevaikus: alla 0,5 m/s; arvestatud nimetajas, mitte üheski suunas. 18360 kehtivat tundi 18360-st oodatust.

Allikas: ERA5 reanalysis (ECMWF / Copernicus Climate Change Service), ~25 km võrk · mudeli ruudupunkt 10.1 km south-east sadamast (58.500, 22.500) · May–September 2021–2025, UTC · 18360 kehtivat tundi 18360-st oodatust · Andmed laaditud 2026-10-07 · Contains modified Copernicus Climate Change Service information (ERA5), CC BY 4.0

Andmed: sadamaregister, registrikanne muudetud 28. sept 2026.

Külastajate tähelepanekud

Purjetajate kogemused, mitte sadama ametlik info.

Praktiline ja sadama dokumendid
Aadress
Saare maakond, Saaremaa vald, Pahapilli küla, Varese sadam Varese sadam, 93633
Navigatsiooniperiood
1. märts - 1. detsember
Sadamakapten
Harry Raudvere
Telefon
+372 5066740
E-post
harry@windrose.ee
Koduleht
www.varesesadam.eu

Kõik teenused registris

Veesõiduki sildumise võimaldamine · Parkla · Joogivesi · Elekter · Internetiühenduse kasutamine · WC · Muu · Slipi kasutamise võimaldamine

Lähimad sadamad

Linnulennuline kaugus. Lähim sadam ei tähenda, et see sobib sinu alusele.

Saaremaa, Muhu, Abruka ja Vilsandi. Väinamere sügavused on väikesed — süvis on siin peamine piirang. Kõik Saaremaa ja Muhu sadamad →

Paku selle sadama videot

Lisa 3–30 sekundi pikkune videofail või YouTube’i link. Video vaadatakse enne avaldamist üle; sobiv lühiklipp võib saada selle lehe HERO-ks.